Získejte odpovědi
pro správná rozhodnutí

Nezávislým pohledem zmapuji vaši situaci a doporučím řešení, které vás posune dál.

Konzultace pro lokální značku

Splněný sen

Klient si otevřel obchod, který lidem dopřává bio a zdravé produkty. Zádrhel viděl v prezentaci značky jako takové.

Při konzultaci jsme si vyjasnili vize. Následně jsem v prodejně provedl výzkum na reálných zákaznících. Bylo patrné, že lidé nerozumí názvu, logo je špatně čitelné, výlohy chaotické a celkově značka působila chladným dojmem. Chyběl vřelý, útulný prostor s nádechem české přírody.

V zárodku jsem doporučil značku přejmenovat na český název bez diakritiky. Nový název vytvořil prostor pro anglicky mluvící zákazníky, protože klient plánoval vlastní řadu výrobků a do budoucna eshop s možným zahraničním přesahem. Zároveň jsem nastínil způsob propagace a navrhl úpravy prodejny, aby zákazníci objevili celý sortiment.

Konzultace s nadšencem

Tvrdá realita

Nadšenec měl pěkný nápad na produkt, který by sblížil mladší členy rodiny se staršími.

Nadšenci jsem pomohl s definicí cílové skupiny včetně představ o produktu do budoucna. Následně jsme rámcově spočítali náklady výroby, investici do webu a marketingu.

Za největší riziko jsem považoval čas a limitující kapitál. Složitý web by vyžadoval mnoho dodavatelů, kteří by v krátkém čase vyčerpali prostředky bez smysluplného výsledku. Uživatele by takový web nebo zázemí mohlo rychle odradit a na další úpravy by nezbyly prostředky.

Další problém byl nápad jako takový. Na trhu jsou hráči, kteří by produkt potenciálně okopírovali a byli schopni rychle nasadit, což by ohrozilo budoucnost podnikání klienta.

Konzultace pro úspěšnou firmu

Plány na expanzi

Po dvaceti letech se česká firma se zahraničními kořeny plánovala osamostatnit. Cíle nebyly malé – rebranding a expanze na zahraniční trhy.

Při konzultacích jsme rozebrali vize, včetně služeb a nabízených produktů firmy, které se mírně lišily trh od trhu. Následně jsem ve spolupráci s patentovým zástupcem sestavil možnosti ochranných známek pro jednotlivé trhy včetně tvorby názvu a kompletní identity značky.

Klient si díky konzultaci udělal jasnou představou o průběhu celého procesu a změny.

Domluvte si konzultaci

Využijte mé know-how, hodina vyjde na 1.500 Kč

Get in touch

Domluvíme se na termínu a na tom, jaký výstup z konzultace pro vás bude mít hodnotu.

Call me

Let´s talk about your project and in few minutes you will know if I am the right choise.